Hoşgeldiniz, üye olmak için tıklayınız
Kullanıcı Adı
Şifre

boşluk

kimsesiz

Delmece Yaylası

göz oburu

kimi beklemek

O'nun için

bitmek

Üye Ad Soyad
ALİ FATİH YAZICI
İstanbul-Avrupa

1964 yılının Sonbaharında Gürün'de doğdu. Bu yüzden midir bilinmez Sonbaharı ve hüznü hep sevdi.
1981 yılında doğduğu yerden ayrılırken elinde Benit Will marka bir fotoğraf makinesi vardı. 2001 yılına kadar Sivas, Kayseri, Ankara, Niğde, Gaziantep, Şanlıurfa ve tekrar Gaziantep'te yaşadı. Yaşadığı yerleri aklının yettiği elinin erdiği kadar bütün ayrıntıları ile fotoğrafladı. Bir minolta ve bir olympus makine ile Ekim 2001' de İstanbul'a geldi. İfsak'ta Temel Fotoğraf Eğitimi (114. grup) ve karanlık oda eğitimi aldı ve İfsak üyesi oldu. Fotoğraf sohbetlerinde "İfsaklıyım" demekten büyük zevk alıyor. Muhsin Divan, Orhan Cem Çetin, İzzet Keribar, Hüsnü Atasoy gibi fotoğrafçılardan ders aldığını anlatırken aman görmeyin, “küçük dağları da ben yarattım” havalarına giriyor.
2005 yılında daha önceleri karşı olduğu ve eleştirdiği dijital fotoğrafa başladı. Önceki eleştirilerinin hepsini de inkâr etti.
Şimdi dijital fotoğraf çekse de bilgisayar ortamında fotoğraflara müdahale edilmesine karşı çıkıyor.(Belki bir gün onu da yapacak)
Şişli Milli Eğitim Müdürlüğünün 2011 yılı 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde sadece öğretmenlerin katılımıyla hazırlanan ve Profilo Kültür Merkezinde sergilenen “Öğretmen Gözüyle Hayat” fotoğraf sergisinin küratörlüğünü yaptı. Bu sergiye 20 fotoğrafla da katkıda bulundu. Bunun dışında şu ana kadar bir sergi açamayışını mırın kırın gerekçelere dayandırmaya çalışıyorsa da kendi içselinde Oblomovvari bir hastalığının olduğunu kabulleniyor.
Fotoğrafta asıl ilgisi insan yüzü ve açık uzuvlar olmakla birlikte, motosikletçi ve kampçı olduğundan dolayı ister istemez çektiği manzara fotoğraflarını face gibi ortamlarda yayınlıyor. Ayrıca gezip gördüğü yerleri anlattığı bir de web sitesi var. (www.gezginayaklar.com)
Motosikletle Karadeniz'de 20 Gün (2008), Ege'de 30 Gün (2009) ve İç Anadolu'da 30 Gün (2010) programlarını tamamladı. Sırada Güneydoğu ve Doğu Anadolu var.
Son zamanlarda tutulduğu İstanbul detaylarını fotoğraflama hastalığına bir de tarihi ayrıntılar eklenince boğulma durumuna geldi.
Geceleri fotoğraflarına bakarken kendini işe yaramaz, gereksiz ve pis hissediyor.
Fotoğraflara şiir yazdığı günleri hep özlüyor...

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR