Hoşgeldiniz, üye olmak için tıklayınız
Kullanıcı Adı
Şifre

 

Atölye çalışmamızda ana hedef olarak; katılımcıyı üretimin içine çekmeyi planlamaktayız. Teorik bilgilerin yanında bir sinema ürününün tamamen katılımcılarla birlikte gerçekleştirilmesi ve uygulamanın ön plana çıkartılmasını temel almaktayız. Bu yüzden, bir eğitmenin birikimlerini katılımcılar ile uygulamaya  dayalı paylaşımının faydalı bir yöntem olduğunu düşünmekteyiz.

 
Atölye katılılımcılarının sayısı en fazla 15 kişi olarak belirlenmiştir. Bunun nedeni, süreç sonunda atölye kısa filmini oluşturacak bu ekibin uyumlu  bir şekilde çalışmasının önünü açmaktır.

 
Atölyede katılımcılar, öncelikle bir senaryoyu fikir aşamasından çekim aşamasına kadar katmanlarıyla oluşturmakta ve bu senaryoların arasından seçilen bir çalışma ile çekim sürecine girmektedirler. Çekim sürecinde; kamera, ışık ve ses konularında verilen bilgiler uygulamaya dökülmekte ve daha sonra çekilen kısa filmin kurgusu yapılmaktadır. Eğitimin sonunda tamamlanan filmin İFSAK‘ta gerçekleşen ilk gösterimi ve sertifika töreni ile katılımcılar, kısa filminin tüm aşamalarına tanıklık etmiş olmaktadırlar.

 
Bu doğrultuda, atölye sonunda katılımcılara sinema ve özellikle kısa filmle ilgili bir bakış açısı kazandırmak üzere; katılımcılar ile 3 ay boyunca birlikte çalışılması hedeflenmektedir.


Atölye Programı:


1.Ders: Kısa film ve Kısa Film örnekleri
2.Ders: Senaryo ve aşamaları
3.Ders: Plan, Sahne, Sekans, Çekim ölçekleri, Kamera hareketleri
4.Ders: Işık ve Ses
5.Ders: Uygulama – Mizansen çekim
6.Ders: Kurgu
7.Ders: Film Analizi
8.Ders: Belgesel Sinema
9.Ders: Uygulama – Mizansen çekim
10.Ders: Atölye senaryosunun seçimi ve hazırlık çalışmaları
11.Ders: Atölye filmi çekimleri
12.Ders: Atölye filmi kurgusu


Atölye 3 ay boyunca her Pazar saat 15:00 -18:00 arasında gerçekleşecektir.

 

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR