Kullanıcı Adı
Şifre
 

İFSAK kurulduğu 29 Kasım 1959 tarihinden beri Türkiye’de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, fotoğraf ve sinema üretiminin artması, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir.


 

İFSAK üyeleri; Tüzüğümüzde tanımlanan amaçları benimseyerek kabul eden ve Yönetim Kurulu kararı ile üyeliğe kabul edilmiş, üyelik aidatlarını ödeyen fotoğraf ve sinema ilgilileridir.

  

İFSAK, 2 yılda bir yapılan Genel Kurul toplantılarında seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından yönetilir. Ayrıca, Denetim, Disiplin Kurulları ve TFSF Delegeleri belirlenir.

  
İFSAK’ta gönüllülük esasına dayalı olarak çalışan ve farklı alanlardan sorumlu birimler mevcuttur. Eğitim, Sergi-Gösteri, Basın - Yayın, Sinema, Yurtdışı İlişkiler, Arşiv – Kütüphane, Bilişim, Gezi, Festivaller Birimleri


 

İFSAK, 1984 yılından bugüne; yıl içinde her iki dalda ayrı ayrı olmak üzere alanında en başarılı bulunan kişi veya kuruma

“İFSAK Yılın Fotoğraf Ödülü” ile

“İFSAK Yılın Sinema Ödülü” nü vermektedir. 

Derneğe üye olma, çıkma ve çıkarılma başlıkları Tüzüğümüzde düzenlenmiştir. Tüzüğümüzde; Üye ve Onursal Üye olmak üzere iki ayrı üyelik türü tanımlanmıştır.

  

Derneğimizin amacı, faaliyet alanları, üyelik işlemleri, kurullar ve mali hükümlere ilişkin düzenlemelere ek olarak; Derneğin kuruluşu ve kurucuları ile ilgili bilgiler Tüzüğümüzün kapsamını oluşturmaktadır.  

Fotoğraf ve Haklarımız;

Fotoğrafçının hakları, Fotoğraflananın hakları, Telif hakları ve çeşitli örneklere ulaşmak, detaylı bilgi almak için önereceğimiz bir kaynak.

 

 Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR