Kullanıcı Adı
Şifre 

 

 

Festival, İFSAK gönüllerinin çalışmaları ile 14 - 30 Eylül 2007 tarihleri arasında düzenlenmiştir.

 

Tema: KİMLİK


Yaşamın her alanında; sanatta, bilimde, siyasette, toplumsal sorunların çözümünde gençlerin etkin konumda bulunmasının önemi yadsınamaz. Genç bireylerin kendilerine özgü duruşları, istekleri, yetenekleri, fikirleri ve güçleri ile, onlara toplum ve çevre tarafından biçilen yaşam koşulları, sınırlar ve özgürlükler, onların toplum içindeki durumlarını nasıl etkiliyor? Neredeyse her 10 yılda bir inanılmaz değişen, yenilenen gençlik akımları... Müzik, moda, siyaset, toplumlar arası etkileşimler, kuşaklar arası iletişim... Bütün bunlar gençliği nasıl etkiliyor?

 

Bizler, bugünün gençleri; kimiz? Nasılız? Neleri görüyor, neleri görmezden geliyoruz? Nasıl bir duyarlılığa sahibiz? Nasıl yaşıyor, neler hissediyoruz? Toplumun tam olarak merkezinde miyiz, yoksa dışına çıkıp oradan mı izliyoruz olan biteni? Dışlandık mı, kendimizi mi soyutluyoruz? Bizden beklenenlere nasıl bakıyoruz? Birbirimize ne kadar benziyoruz? Birbirimizden nerelerde ayrılıyoruz? Biz kimiz?!


İşte bütün bu bağlamlarda gençliğin kimliğini ele alalım istedik. Gençler, "kimlik" kavramını ele alsınlar istedik. Bulduklarını da biz fotoğrafseverlere, fotoğraflarıyla sunsunlar istedik. 2005 yılında ilki düzenlenen Genç Fotoğrafçılar Festivali'nin bu yılki teması da bu yüzden "kimlik" oldu. Ayrıca, Genç Fotoğrafçılar Festivali, türlü olanaksızlıklar yüzünden kendini ifade etme fırsatı yakalayamamış genç yeteneklerin önünü açmak için düzenlendi.

 

 

 

 

 

 Altan Bal
 Gamze Toksoy
 Gökşin Varan
 Selda Salman Acar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ersin Danış  Gülen Sinem Tek
 Nebile Hilal Gündoğan  Deniz Toka 
 Sena Çenkoğlu  Kadirİçdem  
 Sennur Çevik  Evrim Küçük

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Attila İlhan Kültür Merkezi, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi, Digital Film Academy, Fransız Sokağı, Foto Cafe, Galata Fotoğrafhanesi, Galeri Binyıl, Galleria Alışveriş Merkezi, İFSAK İstanbul Sinema ve Fotoğraf Amatörleri Derneği, İDO Karaköy İskelesi, Kale Center Alışveriş Merkezi, KargART, Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Liman Kahvesi, Mephisto, Metrocity Alışveriş Merkezi, Oda Kule Sanat Galerisi, Oyuncular Tiyatro Kahvesi, Oza Kafe, Parkada, Peyote, Sinerji Cafe&Bar, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, The Irish Centre, Tünelart, Yapı-Endüstri Merkezi, Yerebatan Sarnıcı
 

 

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR