Kullanıcı Adı
Şifre
İlki 14 Mayıs 1975 ‘te yapılan ve amacı üyelerin fotoğraf konusunda teknik bilgi ve becerilerini geliştirmek ve değerlendirmek olan İFSAK Ayın Fotoğrafı Yarışması; yıllardır üyeleri arasında büyük ilgi görmekte ve devamlılığını sürdürmektedir.

 

Sadece İFSAK üyelerinin katılabildiği; ancak tüm fotoğrafseverlerin izleme imkanına sahip olduğu yarışmalar süreç içerisinde siyah-beyaz baskı, dia (saydam), dijital gibi farklı kategorilerde gerçekleştirilmiş olup; 2008-2009 sezonundan itibaren"Video Projeksiyon ile Yansı" dalında düzenlenmektedir.


Her yıl Eylül ayında, yeni sezonun aylık yarışma konuları belirlenmekte ve üyelere duyurularak belirlenen konularda çalışma yürütmeleri için imkan tanınmaktadır. Her ay düzenlenen ve usta fotoğrafçıların seçici olarak çağrıldığı yarışmalarda her dalda ayrı ayrı olmak üzere en başarılı ilk üç fotoğraf seçilmektedir. Başarılı bulunan her fotoğraf için katılımcıya “İFSAK Ayın Fotoğrafı Yarışması Başarı Belgesi” verilmekte, başarılı bulunan fotoğraflar Derneğimiz web sitesinde ve İFSAK Salonu'nda sergilenmektedir.

 
Dönem sonunda her kategoride en fazla puan alan fotoğrafçı “İFSAK Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” olarak ilan edilmekte ve başarı plaketleri o yılın Aralık ayı içinde düzenlenen geleneksel İFSAK yemeğinde verilmektedir.

 

Ayrıca ayın fotoğrafı yarışmasında başarılı bulunan fotoğrafların yıllık albümü basılmakta ve fotoğrafseverlerin beğenisine sunulmaktadır.

 

 

Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası”na göre suçtur.

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR