Kullanıcı Adı
ŞifreİFSAK, fotoğrafseverlerin bir ay boyunca yurtiçinden ve yurtdışından birçok sanatçının katıldığı sergi ve gösterileri izleme, konferans ve açık oturumlara katılma, fotoğraf ustalarıyla atölye çalışmaları yapabilme, “Fotomaraton” yarışmasına ve “Fotoğrafınla Gel” gibi etkinliklere katılabilme fırsatını elde ettikleri ve ilki 1985 yılında düzenlenen “İstanbul Fotoğraf Günleri”ni, her yılın Kasım ayında ülkemizin en önemli fotoğraf etkinliklerinden biri olarak gerçekleştirmektedir.

 

2006 yılında “Uluslararası Fotoğraf Bienali” ile devam ettirilen gelenek bu tarihten sonra, iki yılda bir yapılacak yapıya kavuşturulmuştur. Bu takvim içinde; sonu tek sayı ile biten yıllarda, “Genç Fotoğrafçılar Festivali” sonu çift sayı ile biten yıllarda ise “İstanbul Fotoğraf Günleri” yoluyla fotoğrafseverler ile buluşulması planlanmaktadır.


Etkinlik, ilk düzenlendiği günden itibaren sürekli büyüyen ve gelişen yapısı ile Alex Webb, Paolo Pellegrin, Anders Petersen, Joachim Ladefoged, Pentti Sammalahti, Kent Klich, Antoine d’Agata, Susan Schwartzenberg, Stanley Green, World Press Photo, Photography Center of Thessaloniki, Italian Federation of Photography Associations gibi artan yurtdışı katılımcılarıyla uluslararası bir etkinliğe dönüşmüştür.

 

Son yıllardaki Fotoğraf Günleri içinde yer alan “Kent”, “Öteki”, “Değişim/Gelenek” ve “Bellek” gibi temalar, sanatseverlerin farklı konulara odaklanmasını sağlamıştır.


 

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR