Kullanıcı Adı
Şifre 

 

Yıl 1839, Paris Bilimler Akademisi’nde fotoğrafın patenti alındı, “fotoğraf icat edildi” ve serüven başladı. Bu yeni icat müthiş bir teknik buluş olarak algılandı ama, henüz fotoğraf sanat olarak tanımlanmıyordu. Hatta bu icat “resim artık ölmüştür” yorumuna bile neden oldu. Aradan geçen 170 yıl resmin ölmediğinin, özgürleştiğinin ispatı oldu. Fotoğraf başlangıçta gerçeğin sureti olarak algılandı. Bir süre sonra tartışma başladı: “Fotoğraf gerçeği söyler mi, fotoğraf hiç gerçeği söyledi mi?”

 

21. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günlerinin temasını “Gerçek” olarak belirlerken amacımız cevabı bilinen bu sorunun peşine tekrar düşmek değildi elbet.

 

İçinde yaşadığımız 21. yüzyılda fotoğraf, teknolojik anlamda ciddi bir değişim ve gelişim yaşıyor. Kimyasal üretim tekniği, sayısal üretim tekniğine dönüşüyor. Sayısal üretim özellikle yaratıcı fotoğraf ve başkalaştırma alanında büyük gelişim ve kolaylık sağlıyor. Sayısal fotoğraf teknolojisi ile fotoğrafçının, zihnindekini “görsel bir eser” haline getirmesi çok daha kolay hale geldi. Fotoğrafın resme yaptığını belki de şimdi sayısal teknoloji fotoğraf için yapıyor: “Fotoğrafı Özgürleştiriyor”

 

21. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri’nde (1-30 Kasım 2008) hepinizi fotoğrafçıların zihinlerindeki “Gerçeği” izlemeye davet ediyoruz.

 

21. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri Düzenleme Kurulu

 

 

                                                                         

 

 

 

 

 

 

     

 

 

FOTOTREK FOTOĞRAF  MERKEZİ

TEPE NAUTILIUS ALIŞVERİŞ MERKEZİ

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN MÜZESİ

 

MEKAN SPONSORLARI

 

 

  

   

 

Fotoğraf Dergisi

 

Photo Dijital Dergisi

 

Photo World

Photo Line

 

 

Gezinti Beyoğlu

 

 

 

BASIN SPONSORLARI

 

 

 

 

Hacı Sayid

Jadore Çikolata

 

İKRAM SPONSORU

 

 

 

 

Trixi Media Group

 

ÇÖZÜM ORTAKLARI

 

 

 

 

OLYMPUS

 

ETKİNLİK SPONSORU

 

 

 

 

 

 

 

 

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR