Kullanıcı Adı
ŞifreİFSAK’ın 1984 yılından bu yana her yıl, 2004’ten bu yana ise iki yılda bir düzenlediği uluslararası organizasyonu İFSAK Fotoğraf Günleri, 1 Kasım - 12 Aralık tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Temasının “Buluşmalar” olarak belirlendiği ve bu yıl 22’ncisi yapılacak olan Fotoğraf Günleri, yine yurtiçi ve yurtdışından pek çok sanatçıya evsahipliği yapacak. Organizasyon kapsamında 14 sergi, 3 gösteri ve 4 söyleşi gerçekleştirilecek.

Yurtdışından gelecek sanatçılar arasında “Alt Üst” isimli sergisiyle İranlı fotoğraf sanatçısı Peyman Hooshmandzadeh, “Tiflis’in Yüzleri” isimli ortak sergileriyle Ermeni fotoğraf sanatçısı German Avagyan ve Azeri fotoğraf sanatçısı Orhan Aip, “Vuslat” isimli sergisiyle Norveç'li fotoğrafçı Birger Bentsen ve “Müzikle Buluşma” sergisiyle Gürcü fotoğrafçı Yuri Mechitov yer alıyor. Fotoğraf Günleri ayrıca, Çek Basın Fotoğrafları Yarışması’nın 15 yıllık kazanan fotoğraflarına da evsahipliği yapacak.

 

Fotoğraf Günleri’ne Türkiye’den de pek çok isim katılacak. Zeynep Şişman ve Ayşe Saray isimli fotoğrafçıların ortak çalışmaları olan “Soyut Buluşma” sergisi ile kendilerine “Makine” rumuzunu veren sanatçılara ait “Yedek Parça” isimli sergi, Fotoğraf Günleri’nde görülebilecek sergiler arasında yer alıyor. Ayrıca, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir’in danışmanlığında 9 öğrencinin kendi buluşmalarının yer aldığı sergi, Sema Özevin’in “Pişmaniye” sergisi, İFSAK Liseler Ortak Buluşması sonucunda üç liseden üç sergi, Yücel Zorlu’nun “Bekleyiş” sergisi ve Çanakkale Üniversitesi’nden Onur Özen’in sergisi, Fotoğraf Günleri’ne renk katacak. Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin “Mekân ve Sonsuzluk”, Mehtap Canver Ercan ve Serdar Ercan’ın “ Tepeköy'de Panagia Yortusu”, Sema Özevin’in “Pişmaniye” adlı gösterileri de İFSAK 22. Fotoğraf Günleri’ne konuk olacak.

 

Fotoğraf Günleri kapsamında ayrıca, Ermeni Fotoğrafçı German Avagyan, kendi ülke fotoğrafı üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir, Aykan Özener ve Oktay Çolak’ın katılımıyla “Türkiye’de Fotoğraf Eğitimi ve Sorunları” paneli düzenlenecek. Yuri Mechitov, “Gürcistan Fotoğrafının Son Elli Yılı” üzerine bir sunum yapacak. Yalçın Savuran ve Neşet Kutluğ ise “Filmlerdeki Fotoğraflar” isimli oturumda Haneke filmlerindeki fotoğraf kareleri üzerine okumalar yapacaklar.
 
İFSAK’ın geleneksel etkinliklerinden Fotomaraton’un 16’ncısı ve Fotoğrafınla Gel’in 12’ncisi, Fotoğraf Günleri içerisinde yer alacak diğer etkinlikler arasında.

 

BİR EMEĞİN ÖYKÜSÜ "PİŞMANİYE" FOTOĞRAF SERGİSİ

SEMA ÖZEVİN

 

BEYOĞLUNUN FARKLI YÜZLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ

BEYOĞLU DİLNİHAT ÖZYEĞİN ANADOLU LİSESİ 

 

 

 

 

 

 

FOTOGRAFİK

FOTOĞRAF SERGİSİ

ORTAKÖY ZÜBEYDE HANIM KIZ M.L. 

 

IŞIK VE RENK BULUŞUNCA

FOTOĞRAF SERGİSİ

SEFAKÖY DR. OKTAY DURAN T.E.M.L.

 

ALTÜST

FOTOĞRAF SERGİSİ

PEYMAN HOOSMANDZADEH 

 

TİFLİS'İ YÜZLERİ

FOTOĞRAF SERGİSİ

GERMAN AVAKYAN - ORHAN AİP 

 

SOYUT BULUŞMA

FOTOĞRAF SERGİSİ

ZEYNEP ŞİŞMAN - AYŞE SARAY 

 

VUSLAT

FOTOĞRAF SERGİSİ

BİRGER BENTSEN 

 

HANGİ "BULUŞMALAR"

FOTOĞRAF SERGİSİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 

 

YEDEK PARÇA

FOTOĞRAF SERGİSİ

MAKİNA 

 

ÇEK CUMHURİYETİ

BASIN FOTOĞRAFLARI SEÇKİSİ 

FOTOĞRAF SERGİSİ

 

 

GÜNCE

FOTOĞRAF SERGİSİ

ÇANAKKALE ÜNİVERSİTESİ

(ONUR ÖZEN) 

 

 

BEKLEYİŞ

FOTOĞRAF SERGİSİ

YÜCEL ZORLU

 

MÜZİKLE BULUŞMA

FOTOĞRAF SERGİSİ

YURİ MECHİTOV

MEKAN VE SONSUZLUK

FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

TEPEKÖY'DE PANAGİA YORTUSU

FOTOĞRAF GÖSTERİSİ

MEHTAP CANVER ERCAN - SERDAR ERCAN

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR