Kullanıcı Adı
Şifreİlki 1985 yılında düzenlenen “İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri”, her yılın Kasım ayında, İFSAK gönüllülerinin çalışmaları ile ülkemizin en önemli fotoğraf etkinliklerinden biri olarak gerçekleştirmiştir. 2006 yılında “İFSAK Uluslararası Fotoğraf Bienali” ile devam ettirilen gelenek; ilerleyen yıllarda iki yılda bir yapılacak şekilde yapılandırılmıştır. Bu takvim içinde; sonu tek sayı ile biten yıllarda “İFSAK Genç Fotoğrafçılar Festivali” çift sayı ile biten yıllarda ise “İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri” yoluyla fotoğrafseverler ile buluşulması planlanmaktadır.

 
İlki 2005 yılında düzenlenen “İFSAK Genç Fotoğrafçılar Festivali” ile; belirlenen tema çerçevesinde genç fotoğrafçıların yorumlarını ve olaylara bakış açılarını yansıtan fotoğraflardan oluşan sergiler açılmakta, fotoğraf ve kısa film gösterimleri yapılmakta, söyleşiler ve atölye çalışmaları ile gençlerin fotoğrafik gelişimine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

 
Ayrıca; semti "fotoğrafa uzak" sakinlere, fotoğraf ulaştırmak adına saydam gösterilerinin gerçekleştirildiği "Her Semte Bir Fotoğraf" etkinliği paylaşım duygusu perçinleyerek beğenileri genele ulaştırma çabası taşımaktadır. Katılımcıların, gün içinde fotoğraflarını kaydettirip gün boyunca sergilendikten sonra yapılan çekilişle herkesin bir başkasının fotoğrafını aldığı "Fotoğrafınla Gel" ise festivalin diğer geleneksel etkinliklerindendir.Ustalarımızın, gençleri kendi bakış açılarından fotoğraflamasını istediğimiz "Ustaların Gözünden Biz Gençler" sergisi ise geleceğe taşınmasını arzuladığımız yeni bir projedir.

 

 

Dizayn ve Altyapı :
Tart New Media
Tart
DORUK.NET
İFSAK Web Sunucusu
DorukNet Veri Merkezinde
barındırılmaktadır.
SONY
ANA SPONSOR